Piirin organisaatio

Mikko Lindeman

Mikko Lindeman

Kuvernööri – Guvernör – Governor, DG 2021-2022

Maatalous – Lantbruk – Agriculture
Mobile +358-41-449 0695
E-mail: tuohimaki@gmail.com 

Hallinto

Piirineuvosto

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
DG Mikko Lindeman, Somero
Mobile +358-41-449 0695
E-mail: tuohimaki@gmail.com

Piirineuvoston jäsenet – Distriktsrådets ledamöter – District Council Members
IPDG Anita Häggblom, Godby
Mobile +358-40-502 0783
Email: anita.haggblom@aland.net

PDG Heidi Cavén, Urjala
Mobile +358-45-848 2012
E-mail: heidicaven@gmail.com

PDG Risto Suviala, Turku Samppalinna
Mobile +358-400-781 535
E-mail: risto.suviala@gmail.com

DGE Martti Sjölund, Laitila
Mobile +358-440-854 617
E-mail: martti@pulmaton.fi

DGN Aaro Söderlund, Nagu
Mobile +358-400-857 099
E-mail: aaro@soderlund.fi

Piirisihteeri – Distriktssekreterare – District Secretary
DGN Aaro Söderlund, Nagu
Mobile +358-400-857 099
E-mail: aaro@soderlund.fi

Muu hallinto

Apulaispiirisihteeri – Assisterande Distrikssekreterare – Assistant District Secretary
Ralf Karlson, Kimitoön-Kemiönsaari
Mobile +358-40-595 4657
E-mail: ralf.karlson@gmail.com

Marianna Pajula, Alastaro
Mobile +358-50-401 5680
E-mail: marianna.pajula@loimaa.fi

Piirikouluttaja – Distriktsutbildare – District Trainer, DT 
Erja Vihervaara, Turku Samppalinna
Mobile +358-50-564 7437
E-mail: erja.vihervaara@gmail.com

 

 

Rotarysäätiö

Rotarysäätiö – Rotary Foundation – The Rotary Foundation, TRF
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Tapani Kaarlas, Turku Sirkkala
Mobile +358-500-722 820
E-mail: tapani.kaarlas@gmail.com

Säätiökomitea

 

Apulaiskuvernöörit alueittain

Alue – Område – Area 1 
Antero Karppinen, Parkano
Mobile +358-40-565 6992
E-mail: antero.karppinen51@gmail.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Karvia, Kankaanpää, Kyrösjärvi, Parkano

Alue – Område – Area 2 
Orvo Luoma, Pori Meri-Pori
Mobile +358-50-546 5703
E-mail: orvo.luoma@luukku.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Pori, Pori Karhunpää, Pori Kuninkaankartano, Pori Meri-Pori, Pori Teljä

Alue – Område – Area 3
Juha Maijala, Äetsä
Mobile +358-45-137 4157
E-mail: ymaijala1@gmail.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Harjavalta, Huittinen, Kokemäki, Nakkila, Punkalaidun, Vammala, Äetsä

Alue – Område – Area 4 
Kari Korpi, Rauma Hauenguan
Mobile +358-400-520 152
E-mail: kari.korpi@outlook.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Eura, Eurajoki, Rauma, Raumanmeri, Rauma Hauenguan

Alue – Område – Area 5
Juha Karjalainen, Forssa Sepänhaka
Mobile +358-440-251 666
Email: karjalainen88@yahoo.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Alastaro, Forssa, Sepänhaka Forssa, Loimaa, Reach Salo, Somero, Urjala

Alue – Område – Area 6 
Ari Aalto, Salo
Mobile +358-44-551 4055
E-mail: ari.aalto@murunda.fi

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Kaarina, Lieto, Lieto Vanhalinna, Perniö, Piikkiö, Salo, Uskela

Alue – Område – Area 7 
Ari Nivola, Uusikaupunki
Mobile +358-44-550 6401
E-mail: ari@nivola.fi

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Laitila, Mynämäki, Uusikaupunki

Alue – Område – Area 8 
Jarmo Pahikkala, Nousiainen
Mobile +358-40-828 2779
E-mail: jpahikkala@gmail.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Naantali, Meri-Naantali, Nousiainen, Raisio, Raisio Jokilaakso

Alue – Område – Area 9 
Matti Hakoila, Turku Aboa Nova
Mobile +358-400-536 594
E-mail: matti.hakoila@diversey.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Turku-Åbo, Turku Aboa Nova, Turku Aninkainen, Turku Kupittaa, Turku Samppalinna, Turku Sirkkala, Turun Aamuvirkut, Turun Linna-Åbo Slott, Turunmaa

Alue – Område – Area 10 
Aaro Söderlund, Nagu
Mobile +358-400-857 099
E-mail: aaro@soderlund.fi

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Godby, Kimitoön-Kemiönsaari, Mariehamn, Nagu, Pargas, Pargas Port-Paraistenportti

Piirikomiteat

Talouskomitea – Finanskommittén – Finance Committee
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Heidi Cavèn, Urjala
Mobile +358-45-848 2012
E-mail: heidicaven@gmail.com

Talouskomitea

Jäsenyys – Medlemskap – Membership 
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Erik Stenström, Reach Salo
Mobile +358-400-744 587
E-mail: espaca63@gmail.com

Jäsenyyskomitea

Julkisuuskuva – PR – Public Relations 
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Leena-Maija Pärssinen, Loimaa
Mobile +358-44-700 9000
Email: leena-maija.parssinen@trival.fi

Julkisuuskuvakomitea

Itämeri-forum – Östersjö-forum – The Baltic Sea Forum
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Matti Hakoila, Turku Aboa Nova
Mobile +358-400-536 594
E-mail: matt.hakoila@diversey.com

Itämeri-forum

 

 

Suomen Rotaryn Lääkäripankki – Finlands Rotarys Läkarbank – Rotary Doctor Bank Finland, RDBF
Yhteyshenkilö – Kontaktperson – Contact person
Björn-Olof Ehrnström, Mariehamn
Mobile +358-40-195 1211
E-mail: bjorn_ehrnstrom@hotmail.com

Rotary Leadership Institute – RLI
Risto Suviala, Turku Samppalinna
Mobile +358-400-781 535
E-mail: risto.suviala@gmail.com

Kansainvälinen palvelu – Internationell tjänst – International Service – ICC 
Markku Holopainen, Turku Sirkkala
Mobile +358-40-501 3647
E-mail: markku.j.holopainen@gmail.com

Ystävyysvaihto – Vänskapsutbyte – Rotary Friendship Exchange, RFE 
Martti Sjölund, Laitila
Mobile +358-440-854 617
E-mail: martti@pulmaton.fi

Anita Häggblom, Godby
Mobile +358-40-502 0783
E-mail: anita.haggblom@aland.ne

Tietotekniikka – Datateknik – Information Technology 
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Mikko Ylivakeri, Turku-Åbo
Mobile +358-40-183 5182
E-mail: mikko.ylivakeri@turunrotaryklubi.fi

Tietotekniikkakomitea

Kuvernöörin nimeämiskomitea – Nomineringskommittén för guvernör – Nominating Committee for Governor 
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Mikko Lindeman, Somero
Mobile +358-41-449 0695
E-mail: tuohimaki@gmail.com

Kuvernöörin nimeämiskomitea

 

NUORISOPALVELUVERKOSTO – UNGDOMS SERVICENÄTVERK – YOUTH SERVICE NETWORK

Nuorisovaihto – Ungdomsutbyte – Rotary Youth Exchange
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Kari Tuominen, Pori Kuninkaankartano
Mobile +358-400-597 165
E-mail: karituo@hotmail.com

Nuorisovaihtokomitea

Matkalippu tulevaisuuteen – Resebiljett till framtiden – Ticket to the Future
Erja Lindholm, Eurajoki
Mobile +358-40-5476040
E-mail: erja.lindholm@promediasata.com

RYLA
Heli Hookana, Turku-Åbo
Mobile +358-50-541 0869
E-mail: heli.hookana@talenom.fi

Jari Kaunisto, Sepänhaka Forssa
Mobile 358-45-104 7570
E-mail: jpj.kaunisto@gmail.com

Rotaract/Interact/Rotakids
Tiina Malkamo, Raisio
Mobile +358-44-290 0329
E-mail: tiina.malkamo.rotary@gmail.com

 

On to Houston, Texas, USA, RI Convention 2022 promotion
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Martti Sjölund, Laitila
Mobile +358-440-854 617
E-mail: martti@pulmaton.fi

PolioPlus
Olli Kyrki, Meri-Naantali
Mobile +358-50-376 1380
E-mail: kyrki@dnainternet.net

Martti Sjölund, Laitila
Mobile +358-440-854 617
E-mail: martti@pulmaton.fi

Kriisit ja varautuminen – Kriser och förberedning – Cricis and anticipation
Dan Wilén, Turku-Åbo
Mobile +358-40-964 5990
E-mail: wilen.dan@gmail.com

 

 

Piirin 1410 Humanitaariset apurahaohjelmat – D 1410 Humanitära bidragsprogram – D 1410 Humanitarian Grants Programs

Puhdas vesi – Friskt vatten – Fresh water
Paavo Kajander,
 Pori
Mobile +358-44-344 1315
E-mail: paavo.kajander@gmail.com

Lukutaito – Läskunnighet – Literacy
Simo Veistola,
 Sepänhaka Forssa
Mobile +358-50-564 0057
E-mail: simo.veistola@e-oppi.fi

Terveys – Hälsa – Health
Yhteyshenkilö – Kontaktperson – Contact person
Björn-Olof Ehrnström, Mariehamn
Mobile +358-40-195 1211
E-mail: bjorn_ehrnstrom@hotmail.com

Apurahat – Stipendier – Grants
Mikko Lindeman, Somero
Mobile +358-41-449 0695
E-mail: tuohimaki@gmail.com

Apurahat

Varainkeruu – Insamlingar – Fundraising
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Sakari Alaranta, Lieto Vanhalinna
Mobile +358-40-551 4251
E-mail: sakari.alaranta@elisanet.fi

Varainkeruu

Rauha – Fred – Peace
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Risto Suviala, Turku Samppalinna
Mobile +358-400-781 535
E-mail: risto.suviala@gmail.com

Rauha

 

Share This