Piirin organisaatio

Martti Sjölund

Martti Sjölund

Kuvernööri – Guvernör – Governor, DG 2022-2023

Ohjelmistotekniikka – Informationsteknik – Information technology
Mobile +358-440-854 617
E-mail: martti@pulmaton.fi

Hallinto

Piirineuvosto

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
DG Martti Sjölund, Laitila
Mobile +358-440-854 617
E-mail: martti@pulmaton.fi

Piirineuvoston jäsenet – Distriktsrådets ledamöter – District Council Members
IPDG Mikko Lindeman, Somero
Mobile +358-41-449 0695
E-mail: tuohimaki@gmail.com

PDG Anita Häggblom, Godby
Mobile +358-40-502 0783
Email: anita.haggblom@aland.net

PDG Heidi Cavén, Urjala
Mobile +358-45-848 2012
E-mail: heidicaven@gmail.com

DGE Aaro Söderlund, Nagu
Mobile +358-400-857 099
E-mail: aaro@soderlund.fi

DGN Ilkka Häkli, Kyrösjärvi
Mobile +358- 40- 5758 546
E-mail: ilkka.hakli@edustushakli.fi

Piirisihteeri – Distriktssekreterare – District Secretary
DGN Ilkka Häkli, Kyrösjärvi
Mobile +358- 40- 5758 546
E-mail: ilkka.hakli@edustushakli.fi

Apulaiskuvernöörit alueittain

Alue – Område – Area 1 
Antti Otava, Karvia
Mobile +358-400-339 194
E-mail: aotava@gmail.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Karvia, Kankaanpää, Kyrösjärvi, Parkano

Alue – Område – Area 2 
Pekka Karhumäki, Pori Karhunpää
Mobile +358-40-540 5091
E-mail: pekka.karhumaki@gmail.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Pori, Pori Karhunpää, Pori Kuninkaankartano, Pori Meri-Pori, Pori Teljä

Alue – Område – Area 3
Eija-Maaria Jussila, Harjavalta
Mobile +358-40-501 6309
E-mail: eijamaaria.jussila@dnainternet.net

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Harjavalta, Huittinen, Kokemäki, Nakkila, Punkalaidun, Vammala, Äetsä

Alue – Område – Area 4
Kari Korpi,
Rauma Hauenguan
Mobile +358-400-520 152
E-mail: kari.korpi@outlook.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Eura, Eurajoki, Rauma, Raumanmeri, Rauma Hauenguan

Alue – Område – Area 5
Juha Karjalainen, Forssa Sepänhaka
Mobile +358-440-251 666
Email: karjalainen88@yahoo.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Alastaro, Forssa, Sepänhaka Forssa, Loimaa, Reach Salo, Somero, Urjala

Alue – Område – Area 6 
Ari Aalto, Salo
Mobile +358-44-551 4055
E-mail: ari.aalto@murunda.fi

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Kaarina, Lieto, Lieto Vanhalinna, Perniö, Piikkiö, Salo, Uskela

Alue – Område – Area 7 
Ari Nivola, Uusikaupunki
Mobile +358-44-550 6401
E-mail: ari@nivola.fi

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Laitila, Mynämäki, Uusikaupunki

Alue – Område – Area 8 
Jarmo Pahikkala, Nousiainen
Mobile +358-40-828 2779
E-mail: jpahikkala@gmail.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Naantali, Meri-Naantali, Nousiainen, Raisio, Raisio Jokilaakso

Alue – Område – Area 9 
Matti Hakoila, Turku Aboa Nova
Mobile +358-400-536 594
E-mail: matti.hakoila@diversey.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Turku-Åbo, Turku Aboa Nova, Turku Aninkainen, Turku Kupittaa, Turku Samppalinna, Turku Sirkkala, Turun Aamuvirkut, Turun Linna-Åbo Slott, Turunmaa

Alue – Område – Area 10 
Fanny Johansson, Mariehamn
Mobile +358-50-305 1793
E-mail: lillifanny.johansson@gmail.com

Alueen klubit – Områdets klubbar – Clubs in the area:
Godby, Kimitoön-Kemiönsaari, Mariehamn, Nagu, Pargas, Pargas Port-Paraistenportti

Piirikomiteat

Talouskomitea – Finanskommittén – Finance Committee
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Anita Häggblom, Godby
Mobile +358-40-502 0783
E-mail: anita.haggblom@aland.net

Talouskomitea

Jäsenyys – Medlemskap – Membership 
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Tiina Malkamo, Raisio DMC 2022 – 2025
Mobile +358-44-290 0329
E-mail: tiina.malkamo.rotary@gmail.com

Jäsenyyskomitea

Viestintä – Kommunikation – Public Relations
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Leena-Maija Pärssinen, Loimaa
Mobile +358-44-700 9000
E-mail: leena-maija.parssinen@trival.fi

Viestintäkomitea

 

 

 

 

Täydellinen organisaatioluettelo ladattavissa 

 

 

Rotarysäätiö – Rotary Foundation – The Rotary Foundation, TRF
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Tapani Kaarlas, Turku Sirkkala DRFC 2020 – 2023
Mobile +358-500-722 820
E-mail: tapani.kaarlas@gmail.com

Säätiökomitea

Kansainvälinen toiminta – Internationell verksamhet – International Activities
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Markku Holopainen, Turku Sirkkala DISC 2021 – 2024
Mobile +358-40-501 3647
E-mail: markku.j.holopainen@gmail.com

Kansainvälinen toiminta

Kuvernöörin nimeämiskomitea –Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Martti Sjölund, Laitila
Mobile +358-440-854 617
E-mail: martti@pulmaton.fi

Kuvernöörin nimeämiskomitea

 

Koulutus – Utbildning – Training
Piirikouluttaja – Distriktsutbildare – District Trainer, DT
Erja Vihervaara, Turku Samppalinna
Mobile +358-50-564 7437
E-mail: erja.vihervaara@gmail.com

Koulutuskomitea

Nuorisovaihto – Ungdomsutbyte – Rotary Youth Exchange
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Kari Tuominen, Pori Kuninkaankartano
Mobile +358-400-597 165
E-mail: karituo@hotmail.com

Nuorisovaihtokomitea

Rauha – Fred – Peace
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Anita Häggblom, Godby
Mobile +358-40-502 0783
E-mail: anita.haggblom@aland.net

Rauhan komitea

Ympäristö – Miljö – Environment
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Rainer Huopalahti, Turku-Åbo
Mobile +358-40-537 7442
E-mail: rainer.huopalahti@utu.fi

Ympäristökomitea

 

 

 

Share This