Piirikomiteat

Piirikomiteat 2021 – 2022

1.
Talouskomitea

Puheenjohtaja
Ossi Tuomela, Seinäjoki
Mobile +358-400-666 624
E-mail: ossi.m.tuomela@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Matias Granvik
, Törnävä (Seinäjoki)
Mobile +358-40-7095588
E-mail: mattismr@gmail.com

Jäsenet

Arja Saarento, Kemi
Mobile +358-40-562 4954
E-mail: arja.saarento@outlook.com

Helena Panula, Kauhajoki
Mobile +358-40-565 6665
E-mail: helena.panula@gmail.com

Kari Nirha, Lapua Kiviristi
Mobile + 358-45-120 0303
E-mail: kari@nirha.fi

Markku Hentilä, Oulu
Mobile +358-40-501 7699
E-mail: markku.hentila@iki.fi

 

2.

Jäsenkehitys ja jäsenlisäys

Puheenjohtaja
Tuomas Rouhunkoski, Alavus
Mobile +358-400-477 676
E-mail: tuomasrouhunkoski@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Hanna Wilamo
, Laihia
Mobile: +358 400-646 888
E-mail: hanna.wilamo@gmail.com

Jäsenet

Riitta Laulajainen, Kuusamo
Mobile +358-400-267 806
E-mail: riitta.laulajainen@kuusamo.fi

Heikki Alakarhu, Lapua Kiviristi
Mobile +358-400-865 953
Email: heikki.alakarhu@netikka.fi

Heikki Salumäki, Meri-Oulu
Mobile +358-40-84 5234
E-mail: heikki.salumaki@gmail.com

Kaikki AG:t

Tämä komitea hoitaa myös seuraavat tehtävät:

  • Ystävyysvaihto
  • Rotaryn harrastus- ja ammattiryhmät 
  • Entiset stipendiaatit eli alumnit

Rotaryn jäsenedut

Petri Keränen, Oulu City
Mobile +358-400-197 187
E-mail: petri.keranen@ely-kekus.fi

 

 

3.
Nuorisopalvelu

Puheenjohtaja
Eira Hurskainen, Oulu City
Mobile +358-40-572 3194
E-mail: eira@xheads.fi

Jäsenet

Mia Palatsi, Oulu City
Mobile +358-40-543 4632
E-mail: mia.palatsi@gmail.com

Rauno Logrén, Tuira (Oulu)
Mobile +358-400-700 565
E-mail: rauno.logren@mail.suomi.net

Tarmo Kokkola, Raahe
Mobile +358-44-788 5693
E-mail: tarmo.kokkola@sok.fi

Tuulia Hörkkö, Oulu Rotaract
Mobile +358-50-355 0836
E-mail: tuulia@horkko.fi

Elina Vanha-Aho, Rotex Oulu
Mobile +358-400-591 079
E-mail: elina.vanha-aho@hotmail.com

Pauliina Vainiotalo, Vaasa Rotaract
Mobile +358-40-540 7375
E-mail: pauliina.vainiotalo@gmail.com

Aisha Al Amir, Oulu Interact
Mobile +358-40-934 6089
E-mail: aisha2004@hotmail.com

Interact                                               

Puheenjohtaja
Mia Palatsi, Oulu City
Mobile +358-40-543 4632
E-mail: mia.palatsi@gmail.com

Jäsenet

Pirkko Taskinen, Oulu City
Mobile +358-40-506 2079
E-mail: pirkko.taskinen@lavango.fi

Rotaract

Puheenjohtaja
Tarmo Kokkola, Raahe
Mobile +358-44-788 5693
E-mail: tarmo.kokkola@sok.fi

RYLA

Puheenjohtaja
Jouko Kuismin, Kokkola-Gamlakarleby
Mobile +358-50-304 4182
E-mail: jouko.kuismin@pp.inet.fi 

 

 

4.

Nuorisovaihto

Puheenjohtaja
Matias Granvik, Törnävä (Seinäjoki)
Mobile +358-40-709 5588
E-mail: mattismr@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Rauno Logrén, Tuira (Oulu)
Mobile: +358-400-700 565
Email: rauno.logren@gmail.com

Jäsenet

Markku Antila, Jurva
Mobile +358-500-263 880
E-mail: antila.markku@outlook.com

Matti Antikainen, Tuira (Oulu)
Mobile +358-400-385 911
E-mail: matti.antikainen@na.netppl.fi

Mikko Männikkö, Törnävä (Seinäjoki)
Mobile +358-50-544 5376
E-mail: mikko.mannikko@iki.fi

Sakari Nikkilä, Tuira (Oulu)
Mobile +358-40-745 4859
E-mail: sakari.nikkila@oulu.fi

 

5.
Rotarysäätiö, TRF

Puheenjohtaja
Arja Saarento, Kemi
Mobile +358-40-562 4954
E-mail: arja.saarento@outlook.com

Varapuheenjohtaja
Helena Panula
, Kauhajoki
Mobile +358-500-627 343
E-mail: helena.panula@gmail.com

Jäsenet 

Polio Plus
Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Juha Risteli, Oulun Tulli
Mobile +358-40-590 9512
E-mail: juha.risteli@oulu.fi

Varapuheenjohtaja
Harri Blåfield, Törnävä (Seinäjoki)
Mobile +358-40-571 1629
E-mail: harri.blafield@kolumbus.fi

Apurahat (Globaalit ja piiriapurahat, piirirahaston apurahat)

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Mari Numminen, Kemi
Mobile +358-40-589 6476
E-mail: pt.team.mari@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Tuomo Tuuri, Kauhajoki Aro
Mobile +358-400-763 170
E-mail: tuomo.tuuri@pp1.inet.fi

Ammattikoulutustiimit – RYLA

Puheenjohtaja
Jouni Björkman, Törnävä (Seinäjoki)
Mobile +358-40-830 2352
E-mail: jouni.bjorkman@netikka.fi

Rauhan stipendit ja koulutusstipendit 

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairperson
Anne Laasanen, Törnävä (Seinäjoki)
Mobile +358-44-252 4604
E-mail: anne.laasanen@gmail.com

Lahjoitukset – Vuosirahasto – Suurlahjoitukset – Lahjarahasto – 

Puheenjohtaja
Tarmo Kokkola, Pietari Brahe
Mobile +358-44-788 5693
E-mail: tarmo.kokkola@sok.fi

TRF-tarkastuskomitea 

Puheenjohtaja
Hans Bertell, Vaasa-Vasa
Mobile +358-40-532 2037
E-mail: hans.bertell@kpmg.fi

Varapuheenjohtaja
Marjatta Leiviskä, Oulun Tulli
Mobile +358-40-506 5049
E-mail: marjatta.leiviska1@gmail.com

6.
RLI-koulutus
(RLI – Rotary Leadership Institute)

Puheenjohtaja
Leila Risteli, Meri-Oulu
Mobile +358-40-502 8751
E-mail: lristeli@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Jaakko Panula, Kauhajoki
Mobile: +358-40-543 1290
E-mail: jaakko.panula@gmail.com

Jäsenet

Eero Takkula, Haukipudas
Mobile: +358-400-178 565
E-mail: eero.takkula@gmail.com

Jussi Haila, Sodankylä
Mobile: +358-400-306 788
E-mail: jussi.haila4@gmail.com

Kaija Rantala, Sodankylä
Mobile: +358-40-829 5060
E-mail: kaija.rantala0@gmail.com.fi

Minna-Maarit Valkama, Pietari Brahe
Mobile: +358-40-557 8630
E-mail: minna.valkama@ssab.com

Pirkko Vettenranta, Törnävä (Seinäjoki)
Mobile: +358-50-530 5804
E-mail: pirkko.vettenranta@netikka.fi

 

 

Sampo Puoskari, Oulu
Mobile +358-400-961 174
E-mail: spuoskari@gmail.com

Tapani Lahti, Kauhava
Mobile: + 358-50-387 2514
E-mail: tapani.lahti@kesko.fi

My Rotary/RCC-tukihenkilö
Jaakko Panula, Kauhajoki
Mobile: +358-40-543 1290
E-mail: jaakko.panula@gmail.com


7.
Viestintä- ja ICT-komitea

Puheenjohtaja
Jaakko Panula, Kauhajoki
Mobile +358-40-543 1290
E-mail: jaakko.panula@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Martti Huusko, Kuhmo
Mobile +358-44 332
E-mail: martti.huusko@huzza.fi

Jäsenet 

Lauri Sainio, Merikoski (Oulu)
Mobile +358-44 5721427
E-mail: lmsainio@gmail.com

Tuomo Tapanila, Oulu City
Mobile +358-50-581 0014
E-mail: tuomo.tapanila@artep.fi

Maj-Britt Höglund, Vaasa-Vasa
Mobile +358-50-542 5598
E-mail: mb.hoglund@icloud.com

Risto Alaheikka, Tornio
Mobile: +358-500-700 249

kaikki AG:t

8.
Tulevan kuvernöörin nimeämiskomitea

Puheenjohtaja
Antti Salminen, Laihia
Mobile +358-400-476 600
E-mail: antti.salminen@qnet.fi

Varapuheenjohtaja
Leif Saarela, Seinäjoki (Törnävä)
Mobile +358-500-627 343
E-mail: leif.saarela@satelcom.fi

Jäsenet

Erkki Salmu, Pietarsaari-Mässkär
Mobile : +358-40-095 49 78
E-mail: erkki.salmu@multi.fi

Heikki Salumäki, Meri-Oulu
Mobile +358-40-484 5234
E-mail: heikki.salumaki@gmail.com

Leila Risteli, Meri-Oulu
Mobile: +358-40-502 8751
Email: lristeli@gmail.com

 

9.
Suomi-ruotsi-käännöstoimikunta

Puheenjohtaja          

Maj-Britt Höglund, Vaasa-Vasa
Mobile +358-50-542 5598
E-mail: mb.hoglund@icloud.com

Varapuheenjohtaja
Sven Rosendahl, Kristinestad-Kristiinankaupunki
Mobile +358-44-303 6468
E-mail: sven.rosendahl@hotmail.com

10.
Rotaryn tulevaisuustoimikunta

Puheenjohtaja 
Tarmo Kokkola, Pietari Brahe
Mobile +358-44-788 5693
E-mail: tarmo.kokkola@sok.fi

Jäsenet

Tuomas Rouhunkoski, Alavus
Mobile +358-400-477 676
E-mail: tuomasrouhunkoski@gmail.com

Ville Hautala, Pietarsaari-Mässkär
Mobile +358-44-538 5566
E-mail: ville.u.hautala@gmail.com

Iina Åman, Seinäjoki Lakeus
Mobile +358-400-656 188
E-mail: iina.aman@tenho.fi

Juri Laurila, Rovaniemi Santa Claus
Mobile –
E-mail: juri.laurila@arctic2020.fi

Hanna Wilamo, Laihia
Mobile +358-400-646 888
E-mail: hanna.wilamo@gmail.com

Piirin Ohjelmat:

Kansainvälinen palvelu
Puheenjohtaja
Ville-Pekka Jokela, Rovaniemi Santa Claus
Mobile –
E-mail: villepekkajokela@gmail.com

Suomen Lääkäripankki
Yhteyshenkilö
Juha Jaakkola
, Pietarsaari Mässkär
Mobile +358-40-700 9168
E-mail: juha.jaakkola@pietarsaari.fi

Houston RI Convention 2022 promotio
Arja Saarento
, Kemi
Mobile +358-40-562 4954
E-mail: arja.saarento@outlook.com

Share This