Piirin organisaatio

DG Venanzia Rizzi

Kuvernööri

Mobile: +358-44-504 7494
E-mail: venanzia.rizzi@liminka.fi

Hallinto

PIIRINEUVOSTO

Puheenjohtaja

DG Venanzia Rizzi, Oulu City
Mobile:+358-44-504 7494
E-mail: venanzia.rizzi@liminka.fi 

 

Jäsenet

Piirisihteeri
DGE Kari Nirha, Lapua Kiviristi                                Mobile + 358-45-120 0303
E-mail: kari@nirha.fi

IPDG Jorma Winter, Tornio
Mobile: +358-40-511 0546
E-mail: jorma.winter@outlook.com

Koulutus – Training
PDG Leila Risteli, Meri-Oulu
Mobile +358-40-502 8751
E-mail: lristeli@gmail.com

Talous – Finance
PAG Pirjo Weisell, Oulu
Mobile +358-40-570 1767
E-mail: pirjo.weisell@gmail.com

Säätiö – Foundation
DGN Arja Saarento, Kemi
Mobile +358-40-562 4954
E-mail: arja.saarento@outlook.com

Jäsenkehitys –  Membership Development
PP Petri Keränen
, Oulu City
Mobile +358-400-197 187
E-mail: petri.keranen@ely-keskus.fi

 

 

 

 

 

 

 

Nuorisovaihto –Youth Exchange
Rauno Logrén, Tuira (Oulu)
Mobile +358-400-700 565
E-mail: rauno.logren@mail.suomi.net

Nuorisopalvelu – Youth Service
Eira Hurskainen, Oulu City
Mobile +358-40-572 3194
E-mail: eira@xheads.fi

Viestintä ja ICT –  Communication & ICT
PP Iina Åman, Seinäjoki Lakeus 
Mobile +358-400-656 188
E-mail: iina.aman@tenho.fi

AG-koordinaattori – AG Coordinator
Tuomas Rouhunkoski, Alavus
Mobile +358-400-477 676
E-mail: tuomasrouhunkoski@gmail.com

 

 

 

COL-edustus

COL-representant    

PDG Jaakko Panula, Kauhajoki

Mobile: +358-40-543 1290
E-mail: jaakko.panula@gmail.com

 

Varaedustaja  2020-2023 

Ersättare 

PDG Jorma Kinnunen, Oulu              
Mobile +358-40-505 0508
E-mail: jorma.kiinnunen@dnainternet.net

Apulaiskuvernöörit ja klubit alueittain

Apulaiskuvernöörit ovat yhteys klubin ja piirin välillä. He hoitavat klubeihin liittyviä tehtäviä ja tukevat presidenttejä tarjoten tietoa,
resursseja ja neuvoja, joiden avulla presidentit voivat menestyä.

Kokkolan seutu 

Pekka Hulkko, Kokkola-Gamlakarleby
Mobile + 358-44-7250 047
E-mail: hulkonpekka@gmail.com

Alueen klubit
Kannus, Kokkola-Gamlakarleby, Kokkola-Hakalax

 

Pietarsaaren seutu 

Ville Hautala, Pietarsaari-Mässkär
Mobile +358-44-5385 566
E-mail: ville.u.hautala@gmail.com

Alueen klubit
Jakobstad-Pietarsaari, Nykarleby, Oravais, Pedersöre, Pietarsaari-Mässkär, Vörå

Länsi-Lappi 

Heikki Lääkkölä, Meri-Kemi
Mobile +358-400-695 669
E-mail: helaakko@live.com

Alueen klubit
Kemi, Meri-Kemi, Pello, Tornio

Lappi 

Ville-Pekka Jokela, Rovaniemi Santa Claus
Mobile +358-40-522 0552
E-mail: vpj@hautaus.info

Alueen klubit
Ivalo, Rovaniemi, Rovaniemi Santa Claus, Sodankylä

 

Koillismaa 

Kari Hannula, Kuusamo
Mobile +358-500-367 302
E-mail: kari.hannula@outlook.com

Alueen klubit
Kemijärvi, Kuusamo, Taivalkoski

Vaasan seutu 

Kent Ekman, Vaasa-Vasa
Mobile + 358-50-5621 734
E-mail: kent.ekman@kensoft.fi

Alueen klubit
Vaasa-Vasa, Vaasa-Botnia-Vasa, Vaasan Eteläinen-Vasa- Södra, Laihia

 

Suupohja 

Mika Helander, Kristiinankaupunki
Mobile +358-40 1737103
E-mail: mika.helander@evl.fi

Alueen klubit
Jurva, Kauhajoki, Kauhajoki Aro, Kristinestad- Kristiinankaupunki, Närpes

 

Pohjoinen Oulunseutu

Pirjo Isoluoma, Oulu City
Mobile +358-40-503 1712
E-mail: pirjo.isoluoma@isoluoma.fi

Alueen klubit
Haukipudas, Merikoski (Oulu), Oulu, Oulujoki, Tuira (Oulu)

 

Eteläinen Oulunseutu

Risto Huovinen, Tuira (Oulu)
Mobile +358-400-584 510
E-mail: risto.huovinen@stemma.fi

Alueen klubit
Meri-Oulu, Muhos, Oulu City, Oulun Tulli

 

Kainuu 

Eino Keränen, Kajaani Elias
Mobile +358-40-502 3451
E-mail: eino.keranen@pp.inet.fi

Alueen klubit
Kajaani, Kajaani Elias, Kuhmo, Sotkamo

 

Seinäjoen seutu

Iina Åman, Seinäjoki Lakeus
Mobile +358-400 656 188
E-mail: iina.aman@tenho.fi

Alueen klubit
Ilmajoki, Jalasjärvi, Kurikka, Seinäjoki Lakeus, Seinäjoki Törnävä 

 

Lapuanjokivarsi

Tuomas Rouhunkoski, Alavus
Mobile +358-400-477 676
E-mail: tuomasrouhunkoski@gmail.com

Alueen klubit
Alajärvi, Alavus, Kauhava, Kauhava Härmät, Lapua, Lapua Kiviristi

 

Raahen seutu 

Tarmo Kokkola, Pietari Brahe
Mobile +358-44-788 5693
E-mail: tarmo.kokkola@sok.fi

Alueen klubit
Haapavesi, Kalajoki, Pietari Brahe, Raahe

 

Jokilaaksot

Markus Latvala, Ylivieska-Jokivarsi
Mobile +358-40-149 7541
E-mail: markus.latvala@feasib.com

Alueen klubit
Haapajärvi, Nivala, Pyhäjärvi, Ylivieska, Ylivieska-Jokivarsi

 

 

Piirikouluttaja                      

Leila Risteli, Meri-Oulu
Mobile +358-40-502 8751
E-mail: lristeli@gmail.com

 

PDG-neuvosto

Kokoonkutsuja – Convener
Venanzia Rizzi, Oulu City
Mobile +358-44-504 7494
E-mail: venanzia.rizzi@kerstax.fi

Piirisihteeri

Kari Nirha, Lapua Kiviristi
Mobile +358-45-120 0303
E-mail: kari@nirha.fi

 

Kuvernöörin pääsihteeri

Teemu Haapala, Oulu RK
Mobile +358-44-577 9037E-mail: teemu.haapala@gmail.com

Piirikonferenssin puheenjohtaja 

Teemu Haapala, Oulu RK
Mobile +358-44-577 9037
E-mail: teemu.haapala@gmail.com

Piirin ohjelmat

Kansainvälinen palvelu

Puheenjohtaja
Ordförande
Chairperson

Paavo Enroth, Kajaani Elias
Mobile +358-400-686 161
E-mail: asianajo.enroth@saunalahti.fi

 

Suomen Rotaryn Lääkäripankki

Yhteyshenkilö
Kontaktperson
Contact person

PP Esko Våg, Närpes
Mobile +358-400-724 757
E-mail: eskovag@hotmail.com

 

On to Taipei, Taiwan,
RI Convention 2021 promotion

Kari Nirha, Lapua Kiviristi
Mobile + 358-45-1200303
E-mail: kari@nirha.fi

 

Share This