Piirin organisaatio

DG Arja Rantanen

DG Arja Rantanen

Kuvernööri

Arkistot – Arkiv
Mobile: 050 524 4731
E-mail:
arjarantanen24 (at) gmail.com

Hallinto

Puheenjohtaja

DG Arja Rantanen, Vaasa-Vasa
Mobile: +358 50 524 4731
E-mail: arjarantanen24@gmail.com

Piirineuvoston jäsenet

IPDG Jaakko Panula, Kauhajoki
Mobile: +358-40-543 1290
E-mail: jaakko@panula.fi

PDG Kjell Övergaard, Nykarleby
Mobile: +358-400-865 644
E-mail: kjell@netikka.fi

DGN Kari Nirha, Lapua Kiviristi
E-mail: Kari@Nirha.fi

PDG DRFC Leif Saarela, Törnävä (Seinäjoki)
Mobile +358-500-627 343
E-mail: leif.saarela@satelcom.fi

PDG Erkki Salmu, Pietarsaari
Mobile +358 400 954978
E-mail: erkki.salmu@multi.fi

Piirisihteeri

Tuomas Rouhunkoski, Alavus
Mobile +358-400-477 676
E-mail: tuomasrouhunkoski@gmail.com

Piirikouluttaja

Jaakko Panula
Jaakko@panula.fi

Talouskomitea

Puheenjohtaja
PDG Pekka Koskinen, Jurva
Mobile +358-50-517 4882
E-mail: pekka.koskinen@ppa.inet.fi
Jäsenet – Ledamöter
Yrjö Ojala, Kurikka
Anna-Liisa Myllymäki, Kurikka

Tietotekniikka

Puheenjohtaja
Jaakko Panula, Kauhajoki
Mobile +358-40 543 1290
E-mail: jaakko@panula.fi

Apulaiskuvernöörit ja klubit alueittain

Kokkolan seutu – Karlebynejden

Pekka Hulkko, Kokkola-Gamlakarleby
Mobile + 358-44-7250 047
E-mail: hulkonpekka@gmail.com
Alueen klubit – Områdets klubbar Kannus, Kokkola-Gamlakarleby, Kokkola-Hakalax

 

Pietarsaaren seutu – Jakobstadsnejden

Ville Hautala, Pietarsaari-Mässkär
Mobile +358-44-5385 566
E-mail: ville.u.hautala@gmail.com
Alueen klubit – Områdets klubbar Jakobstad-Pietarsaari, Nykarleby, Oravais, Pedersöre, Pietarsaari-Mässkär, Vörå

Vaasan seutu – Vasanejden

Kent Ekman, Vaasa-Vasa
Mobile + 358-50-5621 734
E-mail: kent.ekman@kensoft.fi
Alueen klubit – Områdets klubbar Vaasa-Vasa, Vaasa-Botnia-Vasa, Vaasan Eteläinen-Vasa- Södra, Laihia

 

Suupohja – Sydbotten

Mika Helander, Kristiinankaupunki
Mobile +358-40 1737103
E-mail: mika.helander@evl.fi
Alueen klubit – Områdets klubbar Jurva, Kauhajoki, Kauhajoki Aro, Kristinestad- Kristiinankaupunki, Närpes

Seinäjoen seutu

Iina Åman, Seinäjoki Lakeus
Mobile +358-400 656 188
E-mail: iina.aman@tenho.fi
Alueen klubit – Områdets klubbar Ilmajoki, Jalasjärvi, Kurikka, Seinäjoki Lakeus, Seinäjoki Törnävä 

 

Lapuanjokivarsi

Tuomas Rouhunkoski, Alavus
Mobile +358-400-477 676
E-mail: tuomasrouhunkoski@gmail.com
Alueen klubit – Områdets klubbar
Alajärvi, Alavus, Kauhava, Kauhava Härmät, Lapua, Lapua Kiviristi

Piirikomiteat

Jäsenkehitys ja jäsenhuolto

PP Marjatta Larimo, Vaasa
Mobile: +358-50-3041732
E-mail: marjatta.larimo@gmail.com
Jäsen
PP Erkki Salminen, Vaasa Eteläinen-Vasa-Södra

Viestintä ja suhdetoiminta

Puheenjohtaja
AG Iina Åman, Seinäjoki Lakeus
Mobile +358-400 656 188
E-mail: iina.aman@tenho.fi

Piirin ohjelmat

Kansainvälinen palvelu

Puheenjohtaja
PDG Leif Saarela, Seinäjoki Törnävä
Mobile +358-500-627 343
E-mail: leif.saarela@satelcom.fi

Nuorisovaihto

Puheenjohtaja 
PP Matias Granvik, Seinäjoki Törnävä 
Mobile +358-400-449 337
E-mail: mattismr@gmail.com

Jäsenet

PP Markku Anttila, Jurva
Mobile +358-500-263 880
E-mail: markku@anvianet.fi
Mikko Männikkö, Seinäjoki Törnävä
Mobile +358-50-544 5376

RYLA

Puheenjohtaja
Jyrki Oksanen, Ilmajoki
Mobile +358-400-100 773
E-mail: jyrki.oksanen@netikka.fi

Jäsen
PP Ulf Sourander, Nykarleby
Mobile +358-50-590 1500
E-mail: ulf.sourander@nykarleby.fi

Suomen Rotaryn Lääkäripankki

Yhteyshenkilö
PP Esko Våg, Närpes
Mobile +358-400-724 757
E-mail: eskovag@hotmail.com

Säätiökomitea – Rotary Foundation

PDG Leif Saarela, Seinäjoki Törnävä 
Mobile +358-500-627 343
E-mail: leif.saarela@satelcom.fi
Jäsen – Ledamot
PP Olavi Vähämäki, Laihia

 

Ammattikoulutustiimit

Puheenjohtaja
IPDG Jaakko Panula, Kauhajoki
Mobile +358-40-543 1290
E-mail: jaakko.panula@gmail.com

 

Jäsenet
PDG Kaj Kusnetsov,
Kurikka
PDG Heikki Arkela, Kauhajoki Aro

Futurevision Plan tilintarkastus

Puheenjohtaja
PP Esko Haukkala
Mobile +358-500-662 180
E-mail: esko@haukkala.net

Jäsenet
PP Pentti Kananoja, Laihia
PP Yrjö Ojala, Kurikka

On to Hawaii, USA Convention 2020 promotion

Puheenjohtaja 
DGN Kari Nirha, Lapua Kiviristi

Share This