Piirin organisaatio

DG Eija Hatakka-Peltonen

DG Eija Hatakka-Peltonen

Kuvernööri

Lukiot
+ 358 50 512 5557
eija.hatakka-peltonen@pp6.inet.fi

Hallinto

Kuvernööri, piirineuvoston puheenjohtaja

Eija Hatakka-Peltonen, Akaa
+358 50 512 5557
eija.hatakka-peltonen@pp6.inet.fi

Piirineuvoston jäsenet

Varakuvernööri PDG Matti Poikolainen, Ylöjärvi

+358 40 541 9530
matti.poikolainen.rotary@gmail.com

 

IPGD Jarmo Palukka, Tammer Nova
+358 400 581 589
jarmo.palukka@ferrumcapital.com

 

DGE Ilkka Nikmo, Mänttä
+358 50 683 86
ilkka.nikmo@gmail.com

DGN Eila Parviainen, Lahti-Wesijärvi
+358 40 536 5166
eila.k.parviainen@gmail.com

DCRF Sivert Westergård, Tampere-Lielahti
+358 400 732 844
sivert.westergard@swd.fi

 

Piirisihteeri

Jorma Paananen, Jyväskylä-Laajavuori
+358 400 347 373
jor.paananen@gmail.com

 

Piirikouluttaja, RLI-koordinaattori

Minttu Lampinen, Tammer-Nova
+358 40 585 7782
minttu.lampinen@marketingflow.fi

 

RYLA

puheenjohtaja ja koordinaattori
Hans Westman, Tampere-Kissanmaa
+358-40-510 7906
hans.westman@ramboll.fi

 

 

 

 

 

Apulaiskuvernöörit ja klubit alueittain

1. Vanaja-Häme

Kalevi Lauronen, Hämeenlinna-Verkatehdas
+358 44 733 2240
kalevi.lauronen@yrityskumppani.fI

Klubit: Akaa, Aulanko, Hämeenlinna, Hämeenlinna-Verkatehdas, Janakkala, Lammi, Toijala-Akaa, Valkeakoski, Valkeakoski-Tohka, Vanajavesi (Hämeenlinna) 

 

 

2. Päijät-Häme 

Jukka Mustonen, Asikkala
+358 720 2467
jukka.mustonen@fiste.fi

Klubit: Asikkala, Heinola, Orimattila, Sysmä

 

 

 

 

3. Lahti

Eila Parviainen, Lahti-Wesijärvi
+358-40-536 5166
eila.k.parviainen@gmail.com

Klubit: Hollola-Salpakangas, Kanta-Hollola, Lahti, Lahti-Laune, Lahti- Salpausselkä, Lahti-Wellamo, Lahti-Wesijärvi, Nastola

 

 

 

4. Tampere, itäinen

Inkeri Haarla-Kettunen, Tampere-Kaleva
+358-50-567 8165
inkeri.haarla@gmail.com

Klubit: Kangasala, Lempäälä, Lempäälä-Havas, Orivesi, Pirkkala, Tampere-Hervanta, Tampere-Jussinkylä, Tampere-Kaleva

5. Tampere, läntinen

Risto Turunen, Tampere-Jussinkylä
+358-40-754 4666
ristoturunen@kolumbus.fi

Klubit: Nokia, Pyynikki, Tammer Nova, Tampere International, Tampere- Kissanmaa, Tampere-Lielahti, Tampere-Tammerfors, Ylöjärvi

 

 

6. Suomenselkä

Irja Rissanen, Jyväskylä-Laajavuori
+358-40-560 9084
irja.rissanen@jyu.fi

Klubit: Jämsä, Keuruu, Mänttä, Petäjävesi, Virrat

 

 

 

 

7. Jyväskylä

Riku Tenhunen, Tikkakoski
+358-40-555 3262
rikupekka.tenhunen@gmail.com

Klubit: Jyväskylä, Jyväskylä-Interlux, Jyväskylä-Laajavuori, Jyväskylä-Päijänne, Jyväskylä-Tourula, Laukaa, Muurame, Tikkakoski

 

8. Sisä-Suomi

Ilpo Kananen
+358 400 635 707
ilpo.kananen@suomi24.fi

Klubit: Karstula, Pihtipudas, Viitasaari, Äänekoski-Suolahti

 

Piirikomiteat 

Talouskomitea

Puheenjohtaja
PDG Kari Itkonen, Jyväskylä-Laajavuori
+358-50-566 1267
kari.j.t.itkonen@gmail.com

Jäsenet
Eija Hatakka-Peltonen, Akaa
+358-50-512 5557
eija.hatakka-peltonen@pp6.inet.fi

Tero Kupiainen, Janakkala
+358-400-868 035
tero.kupiainen@pelastuslaitos.fi

Pekka Kotiaho, Lahti-Salpausselkä
+358-40-759 5176
pekka.kotiaho@lahdenpaikka.fi

 

Jäsenyyskomitea 

Puheenjohtaja
Jukka Turunen, Akaa
+358-50-303 9183
jukka.turunen@ppp.inet.fi

 

Nuorisovaihto

Puheenjohtaja
Timo Hänninen, Asikkala
+358-400-468 772
timo.hanninen@phnet.fi

 

Rotaract

Puheenjohtaja
Eija Hatakka-Peltonen, Akaa
+358-50-512 5557
eija.hatakka-peltonen@pp6.inet.fi

 

Piiristipendi

Yhteyshenkilö
Eija Hatakka-Peltonen, Akaa
+358-50-512 5557
eija.hatakka-peltonen@pp6.inet.fi

 

On to Honolulu, Hawaii, USA
Convention 2020 promotion

Yhteyshenkilö
Eija Hatakka-Peltonen, Akaa
+358-50-512 5557
eija.hatakka-peltonen@pp6.inet.fi

 

Tulevan kuvernöörin nimeämiskomitea

Laajennettu piirineuvosto 

 

Piirin tulevaisuuskomitea

Puheenjohtaja
DG Eija Hatakka-Peltonen, Akaa
+358-50-512 5557
eija.hatakka-peltonen@pp6.inet.fi

IPGD Jarmo Palukka, Tammer Nova
+358-400-581 589
jarmo.palukka@ferrumcapital.com

DGE Ilkka Nikmo, Mänttä
+358-50-683 86
ilkka.nikmo@gmail.com

DGN Eila Parviainen, Lahti-Wesijärvi
+358-40-536 5166
eila.k.parviainen@gmail.com

 

Tiedotus ja julkisuuskuva

Puheenjohtaja:
Silja Minkkinen-Poikolainen, Tammer-Nova
+358-40-546 2263
siljan.oma@gmail.com

 

Tietotekniikka

Antti Häikiö, Akaa
+358-46-878 5673
ahaikio@yahoo.com

 

Kansainvälinen palvelu
ICC ja ystävyysvaihto

Puheenjohtaja
Jaana Leppä, Valkeakoski
+358-40-534 3558
jaana.leppa@edu.valkeakoski.fi

Katja Poikkimäki, Akaa
+358-50-590 6669
katja.poikkimaki@hotmail.com

Marko Peltola, Akaa
+358-400-630 620
marko.peltola@pp.inet.fi

 

 

Piirin varainhankintakomitea 

Puheenjohtaja:
Tomi Salonen, Janakkala
+358-40- 554 7276
tomi.salonen@hotmail.com

Jäsenet:
Maria Kahilampi, Lempäälä
+358 50-414 3495
maria.kahilampi@gmail.com

Juha-Pekka Keränen, Lahti
+358-41-544 4571
jpkeranenjp@gmail.com

 

Rotarysäätiökomitea

 
Puheenjohtaja
Sivert Westergård, Tampere-Lielahti
+358-400-732 844
sivert.westergard@swd.fi

Avustukset
Minttu Lampinen, Tammer Nova
+358-40-585 7782
minttu.lampinen@marketingflow.fi

PHF-asiamies
Sirkka Mattila, Jyväskylä-Päijänne
+358-400-857 373
sirkka.mattila@optiway.fi

Tarkastuskomitea

Puheenjohtaja
Jarmo Palukka, Tammer Nova
+358-400-581 589
jarmo.palukka@ferrumcapital.com

Jäsenet
Matti Wall, Valkeakoski
Mobile +358-400-335 719
matti.wall@gmail.com

Piritta Laurila, Tampere International
+358-400-843 240
piritta.laurila@rautasoini.fi

 

 

Suomen Rotaryn Lääkäripankki

Yhteyshenkilö
Riitta Karikoski
+358-44-549 1797
riittam.karikoski@hotmail.com

 

COL-edustaja

2017-2020

PDG Matti Poikolainen, Ylöjärvi
+ 358 40 541 953
matti.poikolainen.rotary@gmail.com

Varaedustaja 2017 – 2020
PDG Helge Saarinen Hämeenlinna-Vanajavesi
+3568 40 767 1534
helge.saarinen@co.inet.fi

Share This