Piirin organisaatio

Hallinto

Puheenjohtaja

DG Urmas Kaarlep, Tallinn
Mobile +372 56246999
E-mail: urmas.kaarlep(at)gmail.com

Tuleva kuvernööri- Governor elect, DGE

Ritva Semi, Pasila-Fredriksberg

mobile: +358-40-7688451

Email: semiritva(at)gmail.com

 

Piirineuvoston jäsenet

Varakuvernööri
PDG Irmeli Viherluoto-Lindström,
Munkkiniemi-Munksnäs
Mobile +358 500 467 249
E-mail: irmeli.viherluoto-lindstrom(at)perpetual.fi

IPDG Raine Nikander, Vihti Nummela
Mobile +358 400-506 445
E-mail: raine.nikander(at)gmail.com

DGE Ritva Semi, Pasilan RK
Mobile +358-40-7688451
E-mail: semiritva(at)gmail.com

DGN Aune Past
Mobile +372 50- 66688
E-mail: aunepast(at)gmail.com

Viron koordinaattori

Heldur Allese, Saaremaa
Mobile +372 -50 93069
E-mail:heldur(at)saarehotell.ee

District Secretary

Anne Kuusio, Ekenäs
Mobile +358-44-565412
E-mail: anne.kuusio(at)sok.fi

Läsnäolo, Attendance

Talous- Ekonomi- Ekonomy

Mati Tömmeste, Nömme.                    Mobile +372-50-42800
E-mail: mati.nommiste(at)ee.gt.com

 

Tulevan kuvernöörin nimeämiskomitea:
Piirineuvosto

Piirisihteeri

Anne Kuusio, Ekenäs
Mobile: +358 -44-565 412
E-mail: anne.kuusio(at)sok.fi

Piirikouluttaja

DT Pert Lomp, Viimsi
Mobile: +372-51-05581
E-mail: pertlomp(at)gmail.com

Talouskomitea

Puheenjohtaja, Mati Nömmiste, Nömme
Mobile: +372-50 42800
E-mail: mati.nommiste(at)ee.gt.com

 

Viron maakoordinaattori

Heldur Allese, Saaremaa
Mobile:  +372 50 93069
E-mail: heldur(at)saarehotell.ee

 

Tietotekniikka

Eero-Pekka Mänd, Kluuvi
Mobile: +358 50 3803038
E-mail: ep.mand(at)elisanet.fi

Rami Ahola, Helsinki Maneesi-Helsingfors Manegen

Mobile+358-40-553 5857

Email:rami.ahola(at)ieee.org

Mikko-Pekka Bertling, Vihti Nummela

Mobile: +358-50 0204775

Email: mikko-pekka@bertling.fi

 

 

Apulaiskuvernöörit ja klubit alueittain

57Länsi-Uusimaa

AG Markus Merenmies
Mobile: +358-50-3725631
E-mail: markus@merenmies.net

Alueen klubit
Ekenäs, Hanko-Hangö, Karis-Karjaa, Karkkila, Lohja-Lojo, 
Vihti, Vihti Nummela (7)

Itä-Uusimaa

AG Ritva Ohmeroluoma, Tikkurila-Dickursby
Mobile: +358-400-109 021
E-mail: ritvaohmeroluoma@gmail.com

Alueen klubit
Borgå-Porvoo, Borgå-Västra-Porvoo Läntinen, Lovisa, Mäntsälä, Tuusula, Ylikerava, (6)

 

Espoon Seutu

AG Pertti Järvenpää, Espoo
Mobile: +358-400-423 499
E-mail: pp.jarvenpaa(at)pp.inet.fi

Alueen klubit
Espoo, Espoo Meri, Kanta-Espoo-Esbo Centrum, Kauniainen-Grankulla,  Leppävaara-Alberga, Tapiola (6)

Etelä- ja Länsi-Helsinki

AG Teuvo Metsäpelto, Espoo Meri
Mobile: +358-50-5590259
E-mail: teuvo.metsapelto(at)kolumbus.fi

Alueen klubit
Eira, Helsinki, Helsinki City West, Helsinki International, Lauttasaari-Drumsö, Munkkiniemi-Munksnäs (6)

Keskinen Helsinki

Heidi Kauppi-Hopia, Rotary E-Club of Verkkorotary.fi
Mobile +358-50-423 5900
E-mail: heidi.kauppi-hopia@elisanet.fi

Alueen klubit
Helsinki-Finlandia Hall, Kamppi-Kampen, Kluuvi-Gloet, Helsinki Maneesi-Helsingfors Manegen, Töölö-Tölö, Rotary E-Club of Verkkorotary.fi (6)

Itä-Helsinki

AG Jere Jantunen,
Mobile: +358-50-5675915
E-mail: jere.jantunen@gmail.com

Alueen klubit
Helsinki Baltic Sea, Herttoniemi-Hertonäs, Itä-Helsinki, Kallio-Berghäll, Pasila-Fredriksberg, Helsinki Vuosaari-Nordsjö (6)

Pohjoisalue

AG Eija Mattila, Hyvinkää
Mobile: +358-46-856 7732
E-mail: eijannelille(at)gmail.com

Alueen klubit
Hausjärvi-Riihimäki, Hyvinkää, Nurmijärvi, Nurmijärvi-Klaukkala, Järvenpää (5)

Pohjois-Helsinki ja Vantaa

Jari Porthén, Tikkurila-Dickursby
Mobile +358-50 622 74
E-mail: jari.porthen(at)reallet.fi

Alueen klubit
Helsingin Koillinen, Luoteis-Helsinki, Vantaa-Myyrmäki, Pohjois-Helsinki-Norra Helsingfors, Tikkurila-Dickursby, Vantaa-Vanda (6)

Tallin Global Rotary Club  (5

Viron maakoordinaattori

Rein Liivoja, Tallinn
Mobile +372-502 4527
E-mail: rein.liivoja@mail.ee

 

Tallinna Center

Anu Aderman, Tallinn International
Mobile +372-5038173
E-mail: anu.aderman@gmail.com

Alueen klubit
Tallinn Reval Rotary Club,  Tallinn Hansa Rotary Club, Tallinn Moon Rotary Club, Tallinn International Rotary Club,  Viru (5).

 Tallinna City

Jaanus Paeväli, Tallinn VanalinMobile +372-56 695 504 
E-mail: jaanus@krimelte.ee

Alueen klubit
Tallinn, Tallinn Vanatallinn, Nõmme-Tallinn, Viimsi ja Tallin Global Rotary Club (5)

Etelä-Viro

AG Aune Past, Tartu Hansa
Mobile: +372-50-66688
E-post: aune(at)suhtekorraldus.ee

Alueen klubit
Pölva, Tartu, Tartu Hansa, Tartu Toome, Viljandi (5)

Länsi-Viro

AG Tiit Rahkema, Rapla
Mobile +372-50-31512
E-mail: tiit(at)tir.ee

Alueen klubit
Haapsalu, Pärnu, Rapla, Saaremaa, Türi (5)

Apulaiskuvernöörit hoitavat alueittain klubi-, ammatti- ja yhteiskuntapalveluun sekä kansainväliseen palveluun liittyvät tehtävät

 

 Piirikomiteat

Jäsenyys

Puheenjohtaja
Jari Paulamäki, Leppävaara-Alberga
Mobile: +358-400-849 938
E-mail: paulamakijari(at)gmail.com

Jäsenet
Raivo Hellerma, Tallinn.                  Mobile: +372- 50-16832.                  E-mail: rvhellerma@gmail.com.         

Mikko Vuorio, Järvenpää
Mobile +358-400-559 239
E-mail: vuoriomik@gmail.com

Jere Jantunen, Lohja                         Mobile: +358- 40 – 5424901

Email: jere.jantunen@gmail.com

Tiina-Maria Niemi, Rotaract

Mobile +358 50 35224

Anne Kuusio, Ekenäs

Mobile: +358 44 565412

Email: anne.kuusio@sok.fi

Taru Karikoski, Porvoo Läntinen-Borgå Västra

Mobile: +358 500 605 837

Email: tarumia@icloud.com

 

Viestintä

Puheenjohtaja
Minna Söderholm, Porvoo Läntinen- Borgå Västra
Mobile: +358-40- 5353121
E-mail: minna@valonaika.fi

Jäsenet
Aune Past, Tartu Hansa                
Mobile: +372-50-66688                             E-mail: aune(at)suhtekorraldus.ee

Ritva Ohmeroluoma, Tikkurila-Dickursby  Mobile: +358-400-109021.                        
E-mail: ritvaohmeroluoma(at)gmail.com

Essi Isomäki, Finlandia Hall.           Mobile: +358- 40-572 4648                           E-mail: essi.isomaki(at)gmail.com

Koulutuskomitea

Puheenjohtaja
Pert Lomp, Viimsi
Mobile +372-51-05581
E-mail: pertlomp@gmail.com

Jäsenet
Rain Eendra, Tartu Toome
Mobile +372-509 7129
E-mail: rain.eendra@gmail.com

Kauko Hämäläinen, Tikkurila-Dickursby
Mobile +358-50-366 3807
E-mail: hamalainenkauko1@gmail.com

Antti Parkama, Rotary E-Club of Verkkorotary.fi
Mobile: +358-400-301 262
E-mail: antti.parkama@faroscom.com

Heidi Kauppi-Hopia, Rotary E-Club of Verkkorotary.fi
Mobile +358-50-423 5900
E-mail: heidi.kauppi-hopia@elisanet.fi

Anne Salovaara, Tikkurila-Dickursby
Mobile +358-50-567 9300
E-mail: anne.salovaara@kolumbus.fi

Itämeri-Foorum

Puheenjohtaja
Lotta Ruokanen, Helsinki-Finlandia Hall
Mobile: +358-40-726 3222
E-mail: lotta.ruokanen(at)gmail.com

Jäsenet

Henry Ericsson, Ekenäs
Mobile +358-500-433 580
E-mail: hefworks@gmail.com

Erkki Ilus, Herttoniemi-Hertonäs
Mobile +358-40-173 3320
E-mail: erkki.ilus@gmail.com

Edvin Ingman, Rotaract Espoo
Mobile +358-44-296 1728
E-mail: edvin.ingman@me.com

Jyrki Kaija, Järvenpää-Kartano
Mobile +358-50-463 9826
E-mail: jyrki.kaija@luukku.com

Hannele Kauranne, Helsinki-Finlandia Hall
Mobile +358-400-618 439
E-mail: hannele.kauranne@gmail.com

Päivi Kippo-Edlund, Porvoo Läntinen- Borgå Västra
Mobile +358-45-136 3534
E-mail: kippoedlund@gmail.com

Liisa Stjernberg, Helsinki City West
Mobile +358-50-525 8475
E-mail: stjernberg.liisa@gmail.com

    Tietotekniikka

Puheenjohtaja

Rami Ahola, Helsinki Maneesi-Helsingfors Manegen                       Mobile: +358-40-553 5857                 E-mail: rami.ahola(at)ieee.org

Jäsenet

Esa Törölä, Sibbo-Pornainen.          Mobile: +358-500-555 358                 E-mail: esa.torola(at)gmail.com

Ari Niinivirta, Nurmijärvi Klaukkala                                 Mobile: +358-40-779 8021               E-mail: niiniar(at)hotmail.com

Talouskomitea

Puheenjohtaja                                    Mati Nömmiste, Nömme         Mobile: +372-50 42800                     E-mail: mati.nommiste(at)ee.gt.com

Jäsenet

Juha-Kristian Kilponen         Mobile: +358- 50-3875756               E-mail: juha.kilponen (at)bof.fi

Ester Mossov, Tallinn Hansa

Mobile: +372-50-13863

Email: ester(at)clearchannel.ee

Rotarysäätiökomitea

Puheenjohtaja
Irmeli Viherluoto-Lindström, Munkkiniemi-Munksnäs
Mobile +358-500-467 249
E-mail: irmeli.viherluoto-lindstrom@perpetual.fi

Jäsenet

Erkki Ilus, Herttoniemi
Mobile +358-40-173 3320
E-mail: erkki.ilus@gmail.com

Maritta Turunen, Vihti
Mobile +358-40-351 5577
E-mail: maritta.turunen@gmail.com

Erkki Teräväinen, Lovisa
Mobile +358-40-504 7010
E-mail: erkki.teravainen@helsinki.fi

Rein Liivoja, Tallinn
Mobile +372-5024527
E-mail: rein.liivoja@mail.ee

Markku Nieminen, Munkkiniemi-Munksnäs                                                                                                                                   Mobile +358-400-443 076                            E-mail: nieminenm3@gmail.com

Merja Roivainen, Töölö-Tölö
Mobile +358-45-2366225
E-mail: merja.roivainen@outlook.com

 

 

Nuorisovaihto

Puheenjohtaja
Erik Rosenlew, Helsinki Finlandia Hall
Mobile +358-40- 525 6030
E-mail: erik.rosenlew@gmail.com

Heidi Lehmuskumpu, Helsinki Finlandia Hall

Jäsenet

Heidi Lehmuskumpu, Hki Finlandia Hall
Mobile +358-40- 731 1640
E-mail: heidi@lehmuskumpu.com

Kristiina Linnoinen, Helsinki-Helsingfors
Mobile +358-50-526 1946
E-mail: kristiina.linnoinen@gmail.com

Ismo Niiranen, Helsinki Vuosaari-Nordsjö
Mobile +358-40-567 1710
E-mail: ismo.niiranen@welho.com

Marge Tirgo, Viljandi
Mobile +372 -504 3335
E-mail: marge.tirgo@sveba-dahlen.ee


Hannamari Auvinen,
Vihti Nummela
Mobile +358-50 537 2794
E-mail: auvinen.hannamari@gmail.com

Kansainvälinen palvelu

Päivi Kippo-Edlund, Porvoo Läntinen-Borgå Västra
Mobile +358 45-136 3534
E-mail:paivi@kippoenvironment.fi

Jäsenet: Anu Adermann, Tallinn International, Mobile: +372- 508173.                       Email: anu.adermann@gmail.com

Taru Karikoski, Porvoo Läntinen-Borgå Västra

Mobile: +358 500 605 837

Email: tarumia@icloud.com

Jarkko Vasama, Porvoo Läntinen-Borgå Västra 

Mobile:+358 400 454689

Email: jarkko.vasama@dlc.fi

Ilkka Torstila, Ekenäs
Mobile +358-400-605 068
E-mail: ilkka.torstila@gmail.com                       

 

 

 

 

 

 

 

Share This